• Szermierka

  Szermierka

  Poznaj ducha walki szermierczej - precyzja, taktyka, cierpliwość i szybkość podejmowania decyzji

  Aktualności
 • Szermierka

Aktualności

Prezentujemy aktualności szermiercze związane z funkcjonowaniem naszego Klubu UKS SzachMat w Szczecinie. Informacje przedstawione są zarówno dla zawodników i miłośników tego sportu, jak i Rodziców, Przyjaciół oraz samych zainteresowanych nauką.

Szermierka w UKS SzachMat

Szermierka to taki sport, w którym oprócz umiejętności posługiwania się bronią potrzebne jest wykorzystywanie umysłu. Nieodłącznym elementem staje się szybkie analizowanie, myślenie, oraz wyciąganie wniosków. Potrzebna jest także tutaj precyzja i szybkość zawodnika. Młody szermierz od pierwszych zajęć uczy się skrótów ułatwiających wygraną i specjalnych trików. W szermierce rozgrywają się zawody indywidualne i drużynowe. Do walki używa się trzech rodzajów broni:

 • szabli
 • szpady
 • floretu

W przypadku walki każdą z tych broni występują także różne zasady. Konkurencje te różnią się między sobą ważnym polem trafienia, wyglądem broni i zasadami sędziowania. Jeśli marzysz o tym aby nauczyć się szermierki i poznać tajniki tej niezwykłej gry zapraszamy do naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego SzachMat. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dołączyć do nas. Treningi odbywają się pod okiem profesjonalnego trenera.

Odkryj z nami swoje pasje...

Szachy, Szermierka, RPG
Dołącz do nas
i spędzaj przyjemnie czas
JEDYNY TAKI KLUB W SZCZECINIE
Klub Uczniowski SzachMat funkcjonujący przy Liceum Ogólnokształcącym w Szczecińskiej Szkole Florystycznej i Prywatnym Technikum w Szczecinie to idealny pomysł uczestnictwa w grupowych treningach dla uczniów, pragnących odkrywać swoje pasje i realizować sportowe marzenia. Prowadzimy profesjonalne treningi szermiercze i naukę gry w szachy.
CIEKAWA FORMA ZAJĘĆ
Z pewnością dla młodzieży uczęszczanie na zajęcia organizowane w ramach UKS SzachMat będzie doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży, zapewniając im ciekawą formę zajęć m.in. podczas spotkań na grach fabularnych RPG. Znudziły Ci się wszystkie gry w sieci i chcesz wreszcie złapać trochę świeżego powietrza? Przyjdź i przekonaj się jak fantastyczne okazuje się spotkanie z rówieśnikami i odgrywanie wraz z nimi różnych ról. Z nami można się wcielić w każdą postać i przenieść w wybrany świat. Zabawa w interaktywnej fabule na pewno wzbudzi wiele pozytywnych emocji i pozwoli na oderwanie się od rzeczywistości.
ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ
Zainteresowanych podróżą w inny świat i wspólnym tworzeniem opowieści zaprasza klub „SzachMat”. Jesteśmy otwarci dla wszystkich osób lubiących wyzwania i sportową rywalizację. Nasza profesjonalna kadra trenerska zapewni rozwój niejednego talentu. Zajęcia z szermierki, gry w szachy i RPG prowadzone są ciekawie i przyjemnie. Czekamy na Wasze zgłoszenia. Zapraszamy!
DANE KONTAKTOWE
 • UKS SZACHMAT

  ul. Mieszka I 61c
  71-011 Szczecin

  REGON 385744920
  NIP 9552540572

  Tel. 795 120 955
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 www.uks-szachmat.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.